Meistara Elfa stikla pasaules.

Stikla skulptūras – mūsu kolekcijas lepnums. „Elfu fabrika” piedāvā stikla mākslinieka darbus, kura mākslinieciskais pseidonīms ir Elfs. Starp citu, mākslinieka vārds tika dots arī mūsu uzņēmumam. Šodien vārds Elfs jau kļuvis par pazīstamu starptautiskās tirdzniecības zīmolu. Elfa mākslas objekti ir pazīstami tālu ārpus Baltijas robežām. Tie rotā eiropiešu aristokrātu namus, arābu šeihu villas, septiņzvaigžņu viesnīcu „Buras”, kura atrodas Dubaijā.

Elfa mākslas darbi ir unikāli, kā pēc formas, tā arī izpildījuma tehnikas. Kritiķi nespēj atminēt. ko nozīmē šie mākslas darbi, autora garastāvokli, vai kosmiskās pasaules, kas ieslodzītas stikla čaulā. Pats meistars par jauna mākslas darba piedzimšanu saka – „ Apsēžos klusā vietā un sāku, it kā lappuses šķirstīt, pēdējos iespaidus atcerēties un izjust. Pirmā rodas emocija, pēc tam krāsa. Beidzot parādās tēls, atliek izdomāt kā šo izdomu pārnest stiklā”.

Darbs ar stiklu prasa no mākslinieka augstāko meistarību un nepārtrauktu uzmanību. Pašas vienkāršākās skulptūras radīšanas process ilgst pamēram 3 diennaktis! Pie tam, meistaram nākas strādāt ar materiālu, kurš tiek uzkarsēts līdz 1500 grādiem. Atliek pārtraukt darbu kaut uz minūti un dārgais kristāls tiek neatgriezeniski sabojāts. Viena neprecīza kustība un sagatave lido spainī. Veiksme meistaram atnāca ne uzreiz. Viss sākās pirms 20 gadiem, kad jaunais Latvijas mākslas akadēmijas absolvents nolēma izveidot savu studiju. Lai iegādātos vajadzīgās iekārtas, nācās ieķīlāt piederošo īpašumu un paņemt bankā kredītu, lūgt palīdzību radiem. Pirmā darbnīca tika atvērta pussabrukušā vecas pirts ēkā. „Trīs gadus es staigāju vienos džinsos, braucu ar auto, pēc kuras ilgojās izgāztuve, strādājām briesmīgos apstākļos, ziemā sildījāmies pie kausējamām krāsnīm un kā vien mācējām, cīnījāmies ar caurvējiem.” Vasarā, kad temperatūra cehā cēlās virs +55 grādiem, strādājām un uzmanījām viens otru , lai tik kāds nenokrīt ģībonī” – stāsta Elfs.

Vairāki gadi pagāja kamēr noslīpējās tehnoloģija un paņēmieni, sava personīgā stila meklējumi. „Soli pa solim, kamēr es nesajutu, ka stikls man pakļaujas . Stikls it kā teica priekšā, kurā virzienā lai kustos” – stāsta Elfs. Pirmo nopelnīto naudu meistars ieguldīja ražošanas modernizācijā. Bet šodien Elfam ir viena no labākajām studijām Baltijas valstīs.

Pasūtījumi Elfam ir sarakstīti mēnešiem uz priekšu. Taču meistars neplāno paplašināt savu ražotni. „Konveijers un māksla ir divas nesalīdzināmas lietas” – uzskata meistars. „Gribu, lai mani darinājumi saglabātu savu individualitāti un turpinātu būt viena eksemplāra prece”.