Sveču namiņi.

Pircēju un tūristu īpašu mīlestību iemantojušas mūsu sveču mājiņas. Šodien “Elfu fabrika” kolekcijā ir vairāk kā 500 oriģināli modeļi: pasaules arhitektūras, pilsētu un ciema būvju, pasakainu personāžu mājokļu modeļi, pieminekļu maketi, mājiņas pasaku stilā.

Mūsējas mājiņas ir unikālas, gan pēc sarežģītības, gan izpildījuma kvalitātes. Katra detaļa, katrs paņēmiens tiek izpildīti ar rokām. No meistara pieprasa tieši juvelieru precizitāti, tik mazas ir nākamo mājiņu detaļas. Tādēļ mūsu meistaru vairākums ir sievietes. Tikai daiļiem sievietes pirkstiem ir spēks radīt tādus mazus brīnumus. Katra mājiņa ir vecas, labas pasakas it kā atspirgušais fragments.

“Elfu fabrika” darbi godalgoti starptautiskos konkursos – sudraba medaļa Hannoverē (Vācija) un bronzas Sapporo (Japāna).

Sveču mājiņas radīšanas process. Meistars izveltnē mālu plānā plāksnē un izgriež mājiņas detaļas. Pēc tam mājiņu saliek: sastiprina sienas, ievieto logus un durvis, stiprina interjera un greznojuma detaļas. Mitru sagatavi kaltē divas diennaktis. Pēc tam seko pirmā apdedzināšana krāsnī pie temperatūras 800 grādi. Mājiņas sedz ar īpašu grunti, kaltē, izkrāso ar rokām un no jauna apdedzina krāsnī. Sveču mājiņas izgatavošanas pilns cikls aizņem aptuveni 4-5 dienas.

Visas mūsējās ir aroma-lampu mājiņas. Iepiliniet skurstenī dažus aromātiskas eļļas un ūdens pilienus , ielieciet mājiņā aizdedzinātu sveci, un Jūsmājas piepildīsies ar burvīgu, dziedniecisku smaržu.